Кина Aowei Земјоделски трактор-2104 фабрика и производители | Aowei

Aowei Земјоделски трактор-2104

Краток опис:

▼Aowei-2104 tractor parameter table Tractor model 2104 Machine parameters Type four-wheel drive  Shape size length × width × height (mm) 5360×3230×3200  Minimum use weight (kg) Single wheel 7600 double wheel 8300 Wheelbase or track ground length (mm) 2850  Wheel track before and after (mm) 2000/1930  PTO shaft power (kw) 123.5  Minimum ground clearance (mm) 430 engine model WP6G210E330  Bore x Stroke (mm) Φ105×125  Calibration speed (r ...


детали за производот

Тагови производ

▼ Aowei-2104 параметар маса трактор

трактор модел

2104

параметри машина

тип

погон на четири тркала
 Формата должина големина × ширина × висина (mm)

5360 × 3230 × 3200

 Минимална употреба тежина (kg)

Едно тркало 7600 двојно тркала 8300

Растојание или патеката должина земјата (mm)

2850

 Тркало патеката пред и после (мм)

2000/1930

 PTO вратило моќност (kW)

123.5

 Минимална дозвола земјата (мм)

430

моторот

модел

WP6G210E330

 Боре x мозочен удар (mm)

Φ105 × 125

 брзина за калибрација (R / мин)

2200

 Калибрирање моќ (kW)

154

доза метод

турбо

погонскиот

спојката

Сува-тип, двојно дејство спојката, независна операција

менувач

(1 + 1) × 4 × 4

работна опрема

прилагодување метод длабочина хидраулични колнам орање Местење на височината / подвижна контрола
 Дигање сила (KN)

≥31.1

Суспензија тип механизам Задна, три-точка суспензија

Брзина на PTO вратило (R / мин)

540/760 опционални 540/1000 или 760/850


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

    производи категории